Hacettepe Üniversitesi | EN


E-Posta Listeleri Kullanım Kuralları

E-Posta listelerinin tam listesi ve ilgili açıklamalar için E-Posta Haberleşme Listeleri başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

"GENEL" Duyuru Listesi

Kullanıcıların sıklıkla kullandığı liste "GENEL DUYURU LİSTESİ"dir.
"Genel" duyuru listesini kullanarak mesaj göndermek isteyen kullanıcılar, mesajlarını bhim@hacettepe.edu.tr adresine göndermelidir. "Genel" duyuru listeden e-posta almak isteyen yeni kullanıcılar ise bhim@hacettepe.edu.tr adresine Ad, Soyad ve Bölüm bilgilerini göndererek kayıt yaptırmalıdırlar. Listenin yönetimi Hacettepe Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.

Bu liste kontrollü (moderated) bir liste olup, sadece üniversite genelini ilgilendiren duyuruların yapılmasında kullanılmaktadır. Binlerce üyesi olan bu listeye gönderilen bir mesajın dahi o mesajın binlerce katı kadar trafik ve disk alanını işgal ettiği düşünülürse, buraya e-posta göndermek isteyen kullanıcılarımızın bazı kurallara dikkat etmeleri gerekmektedir:

 

Yukarıda özetlenen genel presipler sadece "GENEL" listesi için değil, benzeri çok üyesi olan tüm tartışma ve duyuru listeleri için de geçerlidir.

Liste yönetimi, kullanıcılarımızın gönderdikleri mesajları yukarıdaki kurallara uymadıkları takdirde reddetme hakkına sahiptir. Bu konuda daha fazla bilgi almak için bhim@hacettepe.edu.tr e-posta adresine başvurulabilir.

Hacettepe Üniversitesi Bilgi İşlem Dairesi, kullanıcılarımıza yukarıda sıralanan prensiplere uymakta gösterecekleri titizlik için teşekkür eder.


Hacettepe Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 06800 Beytepe / ANKARA
Bize Ulaşın
Tel: +90 312 297 62 62
Daire Başkanlığı
Tel: +90 312 297 62 00 Faks: +90 312 299 20 88
BİDB Web Birimi
bidb@hacettepe.edu.tr
Son Güncelleme Haziran 2021
Sorumluluk Sınırı