YAN DAL Programı

Genel Bilgiler

İşletme Bölümü yan dal programı bilgilendirme sayfasına hoş geldiniz.

Yan dal programının başvuru koşulları, yürütülmesi, mezuniyet koşulları vb. gibi usul ve esaslarda "Hacettepe Üniversitesi Yan Dal Programı Yönergesi" temel alınmaktadır. Üniversitemizin herhangi bir bölümünde yan dal programına başvurmayı planlayan öğrencilerin öncelikle yönergeyi incelemesi önerilmektedir.

Yan dal ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki menüden size uygun olanı seçerek devam ediniz.

Öğrencilerimiz, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'nın "Yandal - Çift Anadal Açan Bölümler Listesi" sayfasında YANDAL AÇILAN BÖLÜM sütununda İŞLETME ve BÜTÜN BÖLÜMLERE AÇIK ifadeleri bulunan bölümlerin yan dal programlarına başvurabilir.

Başvuru yapabilmek için, Hacettepe Üniversitesi Yan Dal Programı Yönergesi 'nin 7. maddesindeki koşulları sağlıyor olmanız gerekir.

Başvuru tarihleri, ilgili yılın akademik takviminde belirtilmektedir.

Kontenjanları başvuru yapacağınız fakülte/bölümden öğrenebilirsiniz.

Başvuru süreci ve kabul koşulları, Hacettepe Üniversitesi Yan Dal Programı Yönergesi 'nin 7. maddesinin d fıkrasında belirtilmiştir.

Daha detaylı bilgi için başvuru yapacağınız bölüm ile görüşmenizi öneririz.

Yan dal öğrencisi kabul eden programlarda hangi dersleri alacağınızı öğrenmek için yan dal yapmak istediğiniz bölüm ile görüşmeniz gerekmektedir.

Ayrıca, aşağıda İşletme Bölümü öğrencilerinin ikili anlaşmalar ile yan dal yapabileceği programlara yer verilmiştir. İlgilendiğiniz yan dala ilişkin ders detayları ilgili dosyada mevcuttur.

Aktüerya

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'nın "Yandal - Çift Anadal Açan Bölümler Listesi" sayfasında İŞLETME bölümünün YANDAL AÇILAN BÖLÜM sütununa bakabilirler.

Başvuru yapabilmek için, Hacettepe Üniversitesi Yan Dal Programı Yönergesi 'nin 7. maddesindeki koşulları sağlıyor olmanız gerekir.

Başvuru tarihleri ilgili yılın akademik takviminde belirtilmektedir.

Kontenjanlar İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi web sayfasından duyuruluyor. Akademik takvimde belirtilen tarihlerde İ.İ.B.F. web sayfasını takip edebilirsiniz.

Başvuru süreci ve kabul koşulları, Hacettepe Üniversitesi Yan Dal Programı Yönergesi 'nin 7. maddesinin d fıkrasında belirtilmiştir.

Akademik takvimde belirtilen başvuru tarihlerinde, bir dilekçe ve transkriptiniz ile birlikte, İşletme Bölüm Başkanlığı'na başvuru yapabilirsiniz.

İşletme Bölümü'nde yandal yaparken alacağınız derslerin listesine aşağıdaki dosyadan ulaşabilirsiniz. (Not: 2021 öncesi ve sonrası olmak üzere iki dosya var. Lütfen dikkat ediniz, sizinle ilgili olana bakınız. (Güncelleme: 21 Eylül 2021)

Diğer Bölüm Öğrencileri İçin İşletme Yan Dal (2021 öncesi)

Diğer Bölüm Öğrencileri İçin İşletme Yan Dal (2021 ve sonrası)

Yan dal programına kabul edilen öğrencilerin listesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi web sayfasından ilan edilmektedir.Yan Dal Program Koordinatörü

Yan Dal ile ilgili diğer sorularınız için Doç.Dr. Beyza GÜLTEKİN ile iletişime geçebilirsiniz.

İçerik Tasarım & Kodlama
Öğr. Gör. Özgür TUĞRUL