Neden Hacettepe İşletme?

İşletme bölümlerinin temel amacı, devlet kurumlarına ve özel sektöre yönetici adayları yetiştirmektir. Bölümümüzün en büyük avantajı, sürekli yenilenen ve geliştirilen eğitim programıyla hem özel sektörde, hem de devlet sektöründe çağın ihtiyaçlarına en üst seviyede ayak uydurabilmesidir. Kaliteli öğretim elemanı kadrosunun yanı sıra, özel sektörde ve devlet kurumlarında üst düzey pozisyonlarda çalışan kariyerli yöneticiler, bölümümüzde verdikleri derslerle eğitim kalitemizi daha da arttırmaktadır.

Ayrıca, bölümümüz hem İngilizce eğitim dili, hem de geniş staj olanaklarıyla öğrencileri doğrudan çalışma hayatına hazırlamayı hedeflemektedir. Böylece mezunlarımızın tamamına yakını, mezuniyetlerinden itibaren kısa süre içinde iş bulabilmektedirler. Birçok mezunumuz, devlet sektöründe üst kurullarda çalışmaya başlarken, özel sektörde, özellikle bankalarda da pek çok Hacettepe – İşletme mezunu kendine yer edinmiştir.

Bunlara ek olarak, öğrencilerimizin kendilerini geliştirmeleri, hem verimli, hem de keyifli bir öğrenim hayatı geçirmeleri için pek çok olanak mevcuttur. Bunların başında, öğrencilerimizin burslu olarak Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde öğrenim görmelerini sağlayan Erasmus programı gelmektedir. Bölümümüz, her yıl yurtdışına gönderdiği onlarca öğrencisiyle, Erasmus programını Hacettepe Üniversitesi çapında en etkili kullanan bölümdür. Bunun yanında, son derece aktif çalışan İşletme Topluluğumuz, hem düzenledikleri etkinlikler, hem de organize ettikleri sosyal faaliyetlerle öğrencilerimizin dolu dolu bir eğitim hayatı geçirmelerine yardımcı olmaktadır.

Sonuç olarak, siz de hem “Hacettepeli” olmanın avantajlarını yaşamak, hem de Hacettepe – İşletme’nin değerli olanaklarından faydalanmak isterseniz, bizi tercih ediniz.

İçerik Tasarım & Kodlama
Öğr. Gör. Özgür TUĞRUL